Sportovní organizace Rioso

Blog

Rčení: "Těžko na cvičišti, lehko na bojišti" známe všichni. Ve sportu však nefunguje úplně na 100%. Ačkoliv na hřišti, kde o něco jde, mají připravení a natrénovaní hráči objektivní výhodu, kontext zápasu a reality toho, že "teď o něco jde" může psychiku a nakonec i výkon negativně ovlivnit nebo dokonce paralyzovat.

Pro péči o své duševní zdraví máme každý vlastní nástroje, díky kterým se udržujeme v psychické pohodě a spokojenosti. Riziku duševní "nepohody" nejsme vystaveni pouze my, ale i naše nejdražší ratolesti. Je proto na místě přemýšlet nad způsoby, kterými můžeme jejich duševní pohodu podpořit a držet ji silnou a zdravou.

Naladění sportovce před zápasem může mít obrovský dopad na to, jak se mu v zápase bude dařit a nakolik bude schopen pomoci svému týmu k úspěchu i dosáhnout svých vlastních cílů v utkání.

Nezbytná součást tréninku je psychologická příprava. Základním cílem, je omezení vedlejších vlivů probíhající v mozku. Je nesmírně nutné "vyčištění hlavy", neboli uvolnění, relaxace apod. Hráč, který při tréninku myslí na něco, co nesouvisí s fotbalem se v tréninku nikdy nezlepší.

Sportovní organizace Rioso