Sportovní organizace Rioso

Blog

Rozhovor se zajímavými lidmi v oblasti sportu. O životě mladého sportovce si spolu popovídali Robert Turák (zakladatel sportovní organizace Rioso), Michal Hubník (bývalý český reprezentant ve fotbale), Tomáš Vzorek (dlouholetý sportovní moderátor TV Prima) a Petr Ilavskyj (zakladatel značky PedroFit) 👍🏼 Video je určené pro každého, koho zajímá...

Rčení: "Těžko na cvičišti, lehko na bojišti" známe všichni. Ve sportu však nefunguje úplně na 100%. Ačkoliv na hřišti, kde o něco jde, mají připravení a natrénovaní hráči objektivní výhodu, kontext zápasu a reality toho, že "teď o něco jde" může psychiku a nakonec i výkon negativně ovlivnit nebo dokonce paralyzovat.

Pro péči o své duševní zdraví máme každý vlastní nástroje, díky kterým se udržujeme v psychické pohodě a spokojenosti. Riziku duševní "nepohody" nejsme vystaveni pouze my, ale i naše nejdražší ratolesti. Je proto na místě přemýšlet nad způsoby, kterými můžeme jejich duševní pohodu podpořit a držet ji silnou a zdravou.

Naladění sportovce před zápasem může mít obrovský dopad na to, jak se mu v zápase bude dařit a nakolik bude schopen pomoci svému týmu k úspěchu i dosáhnout svých vlastních cílů v utkání.

Sportovní organizace Rioso