Sportovní organizace Rioso Blog RIOSO

Můj příběh. Proč a jak jsem založil sportovní organizaci Rioso?

20.05.2021

Jmenuji se Robert Turák a jsem zakladatelem sportovní organizace Rioso. Mám více než deseti letou zkušenost s trénováním v mládežnických kategoriích ve fotbalových klubech na Slovensku i v Čechách. Trénoval jsem různé kategorie od 5-18 let. 

Častokrát se stalo, že jsem byl sám na tréninku s 20-ti hráči. Při nejlepším jsme byli dva trenéři na tento počet. Při počtu deseti hráčů na jednoho trenéra je skoro nemožné, aby se trenér věnoval každému hráči zvlášť. Postupně jsem zjišťoval, že hráč (dítě) se nejrychleji učí sport, když se mu věnujeme individuálně. Intenzivně ho sledujeme, ukazujeme mu cvičení, opravujeme chyby, co dělá a tím si vytváří správné návyky, které pak využije v budoucnu.

Tyhle zkušenosti jsem potom využil na to, abych založil sportovní organizaci Rioso, která se věnuje hráčům (dětem) individuálně. Každé dítě je jiné a potřebuje individuální přístup, aby se co nejefektivněji rozvíjelo ve sportu.

Tímto pomáháme nejen dětem se zlepšovat, ale i samotným klubům, protože každý klub si chce kvalitně vychovat svoji mládež a těžit z toho do budoucna. Či už hráč zůstane v klubu nebo se prodá do jiného klubu. Obě varianty jsou pro klub výhodné. Sám hraji celý život fotbal v klubech a vím, jak to funguje. Každopádně kluby jsou pro rozvoj hráče velmi důležité, učí se spolupráce, soudržnosti, zásady fair-play, soutěživosti, odpovědnosti za spoluhráče, trenéry, i rodiče.

Založením sportovní organizace Rioso jsme společně s kolegy našli způsob (know-how), jak dosáhnout, aby se hráč co nejrychleji rozvíjel ve fotbalových dovednostech a hlavně, jak pomoct dětem získat pozitivní vztah ke sportu. Nejdůležitější aspekt je individuální přístup.

Sportovní organizace Rioso vznikla již v roku 2016 a od té doby rozvijí děti a mládež ve sportu. Pomohla více než 500 dětem a počty se rychle zvyšují.


Autor článku: Mgr. Robert Turák

Blog RIOSO
Sportovní organizace Rioso