Sportovní organizace Rioso Blog RIOSO

Rozhovor pro projekt "Milujeme fotbal" se zakladatelem sportovní organizace RIOSO

30.01.2020

Sportovní projekt "Milujeme fotbal" udělal rozhovor se zakladatelem značky RIOSO. Na otázky odpověděl Mgr. Robert Turák.

1. Rádi bychom nejdříve představili Vás? Jaký jste byl v mládí sportovec a čemu všemu Jste se věnoval?

- Jmenuji se Robert Turák, dětství jsem prožil na Slovensku v Bratislavě. Odmalička hraji fotbal, který hrám až dodnes. Nejvyšší soutěž za muže jsem hrál druhou slovenskou ligu a třetí českou ligu. Každopádně nehraji jenom fotbal, ale obecně ke sportu mám velmi blízko. Právě proto jsem vystudoval fakultu tělesné výchovy a sportu v Banské Bystrici, obor "Sport - trenérství a tělesnou výchovu - učitelství". Během studia na vysoké škole jsem dělal praxi ve fotbalovém klubu Dukla Banská Bystrica. Po státnici na vysoké škole z fotbalu jsem dostal průkaz UEFA "A" licenci. Po škole, jako čerstvý magistr jsem se přestěhoval do Prahy a začal jsem trénovat mládež v FK Dukla Praha. Po dvou letech působení v Praze jsem založil sportovní organizaci RIOSO. Postupně jsem začal nabírat trenéry a realizační tým. Od začátku je se mnou hlavně kolega a dobrý kamarád Ivan Žulevič, který již vede samostatně tréninky i kempy.

2. Co ve Vás zůstalo i nadále a stále zůstává z mládí?
- Vždy jsem byl soutěživý a sportovní typ. Ke sportu mě vedl hlavně můj starší brácha Martin, který je o čtyři roky starší. Takže jaký sport šel dělat on, šel jsem i já. A věřte mi, že těch sportů bylo hodně  :-)

3. Proč zrovna Rioso?
- Když jsem zakládal tuhle sportovní značku, přemýšlel jsem nad názvem. Chtěl jsem název, který mi bude připomínat dětství. Kamarádi mi říkali Rios, neboli Rioso. Tak jsem neváhal a dal tenhle název i tyhle sportovní organizaci.

4. Jaký máte cíl nebo případnou vizi?
- Našim cílem je především vést děti správným přístupem ke sportu a hlavně k fotbalu. Chceme vychovávat děti tak, aby si sport jako takový užívaly, aby je bavil, a aby je posouval jak po fyzické, tak po osobnostní stránce.

5. Myslíte si, že kvalita je základem úspěchu? Nebo stačí dobrý marketing a pár známostí?
- Podle nás je kvalita jednoznačně základním pilířem úspěchu. Bez potřebné kvality se nedá v dlouhodobém horizontu uspět v žádném odvětví a na základě toho máme postavenou i naši filosofii, jednoduše popsanou "kvalita na úkor kvantity".

6. Kdyby Jste se na Rioso podíval očima dětí, co by Jste viděl?
- Kdybych se podíval na RIOSO očima dětí, viděl bych organizaci, kde můžu dělat to, co mě baví, bez žádného nátlaku, stresu a výkonnostní konkurence. Viděl bych to, jako možnost se zdokonalit ve fotbale, možnost zažít atmosféru letních fotbalových a sportovních kempů a možnost najít si nové kamarády, které baví fotbal stejně, jako mě.

7. Co máte v plánu na rok 2020?
- V roce 2020 budeme celoročně pořádat individuální a skupinové fotbalové tréninky, během letních prázdnin pak budeme organizovat několik fotbalových a sportovních kempů, přesně jako tomu bylo minulé roky. Kromě toho plánujeme rozšířit naši spolupráci s dalšími fotbalovými kluby a školami, případně jinými sportovními organizacemi. Je potřeba podotknout, že se každým rokem snažíme zlepšovat naše služby a rozšiřovat se.

8. Chcete sám vzkázat ještě něco dalšího čtenářům?
- Pokud tenhle rozhovor čte dítě, vzkázal bych mu, aby bralo sport jako zábavu, která ho může hodně naučit, ať už se jedná o fotbal, nebo jakýkoliv jiný sport. Nejenom, že se naučí sport na nějakou úroveň, ale naučí se i další důležité věci pro život, jako je třeba disciplína, morální hodnoty, zásady fair-play a mnoho dalšího. Rodičům bych chtěl vzkázat, aby si jejich dítě samo vybralo sport, kterému se chce věnovat a úkolem rodičů by mělo být to dítě naplno podporovat.

Děkujeme za rozhovor a přejeme celému týmu RIOSO mnoho úspěchů a spokojených dětí.

Rozhovor pro Vás připravil projekt "Milujeme fotbal".

Blog RIOSO
Sportovní organizace Rioso