Sportovní organizace Rioso Blog RIOSO

Proslov - JAK TO VIDÍM JÁ - Mgr. Robert Turák -zakladatel sportovní organizace RIOSO

22.12.2019

Nejhlavnější myšlenka, jakou bychom měli mít je, aby děti dělaly sport s radostí. Je potřeba si uvědomit, že tohle všechno děláme hlavně pro děti.

Děti jsou různé. Některé sport baví, některé ne. Někdy se setkávám s tím, že dítě nemá vůbec zájem se zapojit do sportovní činnosti a je tam hlavně z donucení rodičů. V tomto případě si vždy promluvím s rodiči a hledáme společné řešení. Ve většině případů přestane se sportem a přejde do jiného "oboru" (umění, hudba, ...). Každopádně znám i případy, že dítě dospělo a začalo sport dělat s radostí. Proto když se mě nějaký rodič ptá, zda bude jeho dítě v budoucnu třeba fotbalista, nemohu na to jednoznačně odpovědět.  

Dále jsou děti, které sport milují. Každým tréninkem se zlepšují, protože to dělají srdcem. O sportu přemýšlejí i ve volném čase, sledují zápasy, sbírají kartičky sportovců, s kamarády se baví o sportu a podobně. V tomhle případě je na nás vytvořit dítěti takové podmínky, aby se i nadále pohybově rozvíjelo.

Berte na vědomí, že i když dítě nebude vrcholový sportovec, tak to, že se dětem věnujeme, není ztráta času. Děti se u sportu učí dodržovat pravidla, zásady fair-play, komunikace se spoluhráči, soudržnost, disciplínu a další, pro život klíčové dovednosti.  


Autor článku: Mgr. Robert Turák


Blog RIOSO
Sportovní organizace Rioso